האם מטבעות הקריפוט הן כסף מזויף? החלטה שלכם....

מהו מטבע קריפוט? מתוך ויקיפדיה

מטבע מבוזר הוא אמצעי תשלום ("מטבע"), שנוצר באמצעים טכנולוגיים וערכו לא נקבע לפי ערך סחורה או לפי קביעה של גוף מרכזי אחד, אלא לפי הסכמה בין רשת משתמשים. הדוגמה הידועה ביותר למטבע מבוזר היא ביטקוין. דוגמאות נוספות הן מערכות את'ריום וריפל. רוב המטבעות המבוזרים מתבססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין, אשר ביטקוין היה יישומה הבולט הראשון.

 תפסה את עיננו הכתבה  מתוך מאמר שפורסם בגלובס של פול ויגנהוול סטריט ג'ורנל  18.12.2021

 והנה מספר ציטוטים מתוך הכתבה – ההדגשה של הרשום היא שלנו

"איך כל זה התחיל?

"ב־31 באוקטובר 2008, אדם המזוהה עם  השם העט סאטושי נקמוטו הוציא מסמך בן תשעה עמודים בו תיאר מערכת חדשה של "מזומן אלקטרוני" הנקראת ביטקוין.

מה שהביטקוין הבטיח, זו אלטרנטיבה למערכת הפיננסית הקיימת, הרעיון עצמו גירה עצב חשוף אצל הרבה אנשים, לאחר המשבר הכלכלי העולמי. 

"ביטקוין" הפך לתנועה חברתית לא פחות מאשר למוצר טכנולוגי. זו סיבה אחת שהיו לו כל כך הרבה עוקבים: תומכי הקריפטו האמינו שהם גורמים למהפכה כלכלית לקרות." ומבוססת על טכנולוגית CLOCKCHAIN – קוד פתוח במחשב וכל אחד יכול להוריד ולהריץ את התוכנות האלה; הן תוכנות "קוד פתוח". מאגר המידע בו נרשמות העסקאות, הנקרא לרוב פנקס רשימות, זמין לצפייה על ידי כל מי שרוצה.

זה מוודא שאף אחד ברשת לא מזייף את המטבע או מוציא פעמיים את אותם מטבעות. היסטוריית העסקאות מוסכמת באופן קיבוצי על ידי כל אחד מהמחשבים כך שאי אפשר לשנות אותה אחר כך. העסקאות הן קבועות.

 לאנשים המריצים את התוכנות האלה יש תמריץ: תחרות עם פרס כספי

הם מתחרים אחד נגד השני כדי לחבר יחד בלוק של עסקאות. הבלוק הראשון שמוכר על ידי הרשת מזכה את המחשב שיצר אותו בכמה מטבעות חדשים. כיום, הפרס עומד על 6.25 יחידות ביטקוין, המוטבעים כל בערך 10 דקות. אלה ה"כורים" של הביטקוין, כינוי שניתן להם בגלל שמה שהם עושים זה כמו לכרות זהב.

 

איך עושים כסף?

קניית ביטקוין היא לא כמו קניית מניה או אגרת חוב. כשמחזיקים ביטקוין, לא מחזיקים בחלק מחברה. עושים כסף מביטקוין בדרך אחת: על ידי מכירתו למישהו אחר תמורת יותר כסף ממה שקניתם אותו.

 יש חלק אחד מתפתח בשוק הקריפטו הנקרא defi, קיצור של פיננסים מבוזרים. אלה שירותים דמויי בנקים המאפשרים להלוות או ללוות כסף כנגד אחזקות הקריפטו שלכם. 

אם אתם מלווים כסף, אתן יכולים להרוויח ריבית הנעה לרוב בין 5% ל־20%. אם אתם לווים, אתם יכולים לקחת את הקריפטו שלוויתם ולהשקיע אותו במקומות אחרים בשוק, שוב, בתקווה למכור תמורת יותר ממה שקניתם אותו.

 בסופו של דבר, אפשר לעשות רווחים בקריפטו, אבל דעו שאתם מכניסים כסף לתחום שברובו אין בו רגולציה ויש בו הרבה פינות אטומות ותנודתיות

מנהל קרנות הגידור המיליארדר פול טיודור ג'ונס הבין את זה כשנכנס לשוק, וקרא לביטקוין "ספקולציה גדולה"….

 בהבנה שלנו …. כסף מזוייף נוסף…. כסף ממוצא, בעולם ממוצא, במציאות וירטואלית….

אין בו דבר אחד אמיתי !

ודעתנו היא, כבדהו וחשדהו!

 

 ,